Které genetické testy má smysl testovat? A jaké jsou zbytečně investované peníze?

Když se podíváte do jakékoli genetické laboratoře na souhrn testů pro vaše plemeno, jímá vás hrůza, kolik to bude stát?

Nevíte, podle čeho se rozhodnout?

Co když vám zpracuji informace a ukáži, co má smysl testovat

pro vaše plemeno?

Neplaťte horentní sumy za testy, které ve skutečnosti nepotřebujete!

 

Co přesně vám nabízím

 • Výpis z mezinárodních databází
  Existují mezinárodní databáze, kde se dají nalézt informace, které genetické testy jsou pro plemeno nabízeny. To je první díl skládačky.
 • Přehled Evropských genetických laboratoří
  Druhým krokem je srovnání nabídek největších a v Čechách známých genetických laboratoří. V tomto kroku porovnám jejich nabídky.
 • Chovatelské kluby
  Důležitým bodem, co testovat, jsou podmínky chovnosti jednotlivých klubů plemene. Dívám se nejen v České republice, ale i po okolních zemích, co je běžné tam. To je třetí střípek.
 • Vědecké publikace
  V poslední části se dívám na vědecké publikace o jednotlivých onemocněních a pro dané plemeno. Z nich čerpám informace o tom, která onemocnění jsou v plemeni běžná, a která se vyskytují sporadicky. Hledám procentuální výskyt přenašečů v plemeni a jedinců nemocných.
 • Výsledná tabulka
  Všechny informace spolu konfrontuji a dle nich vám mohu dát doporučení, co má smysl testovat a co je naopak zbytečné. Informace předávám nejen v textové podobě, ale i v přehledné tabulce s vysvětlivkami.

Moje cesta začínala od nuly, neměla jsem za sebou žádnou osobu, která by mne v chovatelství, natož v genetice vedla. Vše jsem si musela nastudovat sama s větším nebo menším úspěchem vyzkoušet a někdy i vyvzdorovat.

Jsem Terezie Valčíková , v současnosti na rodičovské dovolené. Mám dvě malé děti a pudlí bandu, díky nímž se rozhodně nenudím.

Mým koníčkem jsou chov psů a genetika. Vyznám se ve složitém světě genetiky a dokážu ho lidsky představit běžnému člověku. Stavím most mezi chovateli a vědci, aby si vzájemně rozumněli.

Pomáhám chovatelům stanovit si svou strategii a orientovat se v genetických testech. Není třeba se spoléhat pouze na obecné nicneříkající informace, ale použít je dohromady se svým  zdravým rozumem.

Cena tohoto produktu 500 Kč.

Jak brzy informace obdržím:

 • Plemeno MÁM ve své databázi
  Potřebuji 1 - 3 dny k ověření aktualosti informací. Potom vám výsledky svého hledání zprostředkuji.
 • Plemeno NEMÁM ve své databázi
  Sesbírat veškeré informace mi zabere 5-7 dní.
 • Může nastat zdržení?
  Ano. Informace zpracovávám sama a pokud se sejde více objednávek anebo náročnější domácí období (dětské onemocnění a podobně - stále jsem na rodičovské dovolené), může mi vyhotovení trvat déle. O tomto vás informuji samozřejmě předem a dohodneme se na postupu.