Které genetické testy má smysl testovat?

Co když vám zpracuji informace a ukáži, co má smysl pro vaše plemeno?

 • 1. Které genetické testy má smysl testovat? A jaké jsou zbytečně investované peníze?
  Ušetřete peníze a čas, investujte jen do testů, které skutečně potřebujete. Naše služba vám pomůže vyhnout se zbytečným výdajům a soustředit se na to, co je pro vaše plemeno opravdu důležité.
 • 2. Výpis z mezinárodních databází
  Získáte přístup k nejdůvěryhodnějším světovým zdrojům. S našimi informacemi z mezinárodních databází budete mít jistotu, že se rozhodujete na základě nejaktuálnějších a nejpřesnějších údajů.
 • 3. Přehled Evropských genetických laboratoří
  Najděte nejlepší nabídku na trhu. S naším srovnáním evropských genetických laboratoří můžete snadno vybrat tu, která nabízí nejlepší služby za nejvýhodnější cenu.
 • 4. Chovatelské kluby
  Splňte všechny podmínky pro chovnost bez starostí. Díky našemu přehledu požadavků chovatelských klubů nejen v ČR, ale i v okolních zemích, můžete být vždy o krok napřed.
 • 5. Vědecké publikace
  Vědecky podložené informace pro vaše klidné rozhodování. Na základě důkladné analýzy vědeckých publikací vám přinášíme přesná data o výskytu onemocnění ve vašem plemeni, což vám pomůže udělat ta nejlepší rozhodnutí pro zdraví vašeho mazlíčka.
 • 6. Výsledná tabulka
  Přehledné a jasné doporučení na jednom místě. Naše výsledná tabulka vám poskytne srozumitelný a rychlý přehled o tom, které testy mají smysl a které jsou zbytečné, čímž vám ušetříme čas i peníze.

Neplaťte horentní sumy za testy, které ve skutečnosti nepotřebujete!

 

Co přesně vám nabízím

 • Výpis z mezinárodních databází
  Existují mezinárodní databáze, kde se dají nalézt informace, které genetické testy jsou pro plemeno nabízeny. To je první díl skládačky.
 • Přehled Evropských genetických laboratoří
  Druhým krokem je srovnání nabídek největších a v Čechách známých genetických laboratoří. V tomto kroku porovnám jejich nabídky.
 • Chovatelské kluby
  Důležitým bodem, co testovat, jsou podmínky chovnosti jednotlivých klubů plemene. Dívám se nejen v České republice, ale i po okolních zemích, co je běžné tam. To je třetí střípek.
 • Vědecké publikace
  V poslední části se dívám na vědecké publikace o jednotlivých onemocněních a pro dané plemeno. Z nich čerpám informace o tom, která onemocnění jsou v plemeni běžná, a která se vyskytují sporadicky. Hledám procentuální výskyt přenašečů v plemeni a jedinců nemocných.
 • Výsledná tabulka
  Všechny informace spolu konfrontuji a dle nich vám mohu dát doporučení, co má smysl testovat a co je naopak zbytečné. Informace předávám nejen v textové podobě, ale i v přehledné tabulce s vysvětlivkami.

Moje cesta začínala od nuly, neměla jsem za sebou žádnou osobu, která by mne v chovatelství, natož v genetice vedla. Vše jsem si musela nastudovat sama s větším nebo menším úspěchem vyzkoušet a někdy i vyvzdorovat.

Jsem Terezie Valčíková , mám dvě malé děti a pudlí bandu, díky nímž se rozhodně nenudím.

Mým koníčkem jsou chov psů a genetika. Vyznám se ve složitém světě genetiky a dokážu ho lidsky představit běžnému člověku. Stavím most mezi chovateli a vědci, aby si vzájemně rozumněli.

Pomáhám chovatelům stanovit si svou strategii a orientovat se v genetických testech. Není třeba se spoléhat pouze na obecné nicneříkající informace, ale použít je dohromady se svým  zdravým rozumem.

Cena tohoto produktu 500 Kč.

Jak brzy informace obdržím:

 • Plemeno MÁM ve své databázi
  Potřebuji 1 - 3 dny k ověření aktualosti informací. Potom vám výsledky svého hledání zprostředkuji.
 • Plemeno NEMÁM ve své databázi
  Sesbírat veškeré informace mi zabere 5-7 dní.
 • Může nastat zdržení?
  Ano. Informace zpracovávám sama a pokud se sejde více objednávek anebo náročnější domácí období (dětské onemocnění a podobně), může mi vyhotovení trvat déle. O tomto vás informuji samozřejmě předem a dohodneme se na postupu.